fbpx

Ograniczenie liczby typów transakcji wykorzystywanych w raportowaniu do ZSMOPL

Raportowanie do ZSMOPL

Informujemy, że CSIOZ zamierza ograniczyć liczbę typów transakcji (zakupy, sprzedaż, przyjęcia oraz wydania) wykorzystywanych w raportowaniu do ZSMOPL w komunikatach OS (Obroty i Stany magazynowe), co ma ułatwić/ uprościć raportowanie:

Dotychczasowe typy transakcjiTypy transakcji, które pozostaną

Zakupy

ZKU Kupno (od podmiotu z Polski)ZKU Kupno (od podmiotu z Polski)
ZPR Przywóz (od podmiotu z UE)
ZIM Import (od podmiotu spoza UE)

Sprzedaż

SPR Sprzedaż (do podmiotu z Polski)SPR Sprzedaż (do podmiotu z Polski)
SWY Wywóz (do podmiotu z UE)
SEK Eksport (do podmiotu spoza UE)

Przyjęcia

PKU Przyjęcie mag. od podmiotu z PolskiPKU Przyjęcie mag. od podmiotu z Polski
PPR Przyjęcie mag. od podmiotu z UE
PIM Przyjęcie mag. od podmiotu spoza UE

Wydania

WPR Wydanie mag. do podmiotu z PolskiWPR Wydanie mag. do podmiotu z Polski
WWY Wydanie mag. do podmiotu z UE
WEK Wydanie mag. do podmiotu spoza UE

 

Dotychczasowe transakcje będą nadal przyjmowane w okresie przejściowym. Termin zakończenia okresu przejściowego nie został jeszcze przez CSIOZ określony. Typy transakcji, które nie będą już używane są przekreślone w tabelce. Transakcje nie wymienione w tabeli (przesunięcia, zwroty, zwolnienia serii, inne będące w użyciu) pozostają bez zmian.

CSIOZ dodał także dwa nowe rodzaje typów transakcji dla OSi: PRO Przyjęcie zwrotu z oddziału szpitalnego oraz INW inwentaryzacja. Oba typy są obsługiwane przez aplikację Hogart ZSMOPL od wersji 1.3.25

W związku z powyższymi zmianami prosimy Państwa o weryfikację używanych typów transakcji w ZSMOPL. Jeśli używają Państwo typów transakcji, które ulegną „likwidacji” (przekreślone w powyższej tabelce) – należy je zastąpić/ przemapować w Państwa źródłach danych (plikach Excel, xml, csv, txt,  widokach, tabelach i procedurach bazodanowych) typami transakcji, które pozostaną w użyciu (bez przekreślenia).

Jeśli potrzebują Państwo naszego wsparcia w zakresie przemapowania typów transakcji – prosimy o kontakt z Państwa opiekunem handlowym w Hogarcie.

Ponadto informujemy, że CSIOZ ograniczył do jednego typu transakcji operacje raportowane w komunikatach PD (Plany Dostaw). Oznacza to, że nie ma już obowiązku (a nawet technicznej możliwości) raportowania wznowień, wstrzymań i zakończeń dostaw . Jedynym wymaganym typem transakcji PD pozostaje PL – Plan dostaw.

Zmiany te zostały także zaimplementowane w aplikacji Hogart ZSMOPL w wersji 1.3.25