fbpx
Szukaj
Close this search box.

Hogart eEwidencje

Program do Elektronicznej Ewidencji Akcyzowej

Zobacz też wersję dla małych firm: Hogart Ewidencik

Program do Elektronicznej Ewidencji Akcyzowej

Zaufali nam:

Accor Polska Sp. z o.o., Amerigas Polska Sp. z o.o., Apotex Polska Sp. z o.o., Arysta Lifescience Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Credit Suisse Poland Sp. z o.o., FROSTA SP. Z O.O, IT CARD CENTRUM TECHNOLOGII PŁATNICZYCH S.A., ManpowerGroup Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Minimax Polska Sp. z o.o., PEKAO INVESTMENT BANKING S.A., POLSKIE TOWARZYSTWO REASEKURACJI S.A., Schade Stal Polska Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A., White Star Real Estate Sp. z o.o., NAPRZÓD S.A., SHARP ELECTRONICS (EUROPE) GMBH SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Biologische Heilmittel Heel GmbH, Biowet Drwalew S.A., Boiron Sp. z o.o., Celon Pharma S.A., Centrum Zaopatrzenia Medycznego Cezal S.A., Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. j., Ewopharma AG Sp. z o.o., G.L. Pharma GmbH, G.R. Lane Health Products Ltd., Grupa Inco S.A., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Ipsen Pharma SAS, MEDAC GESELLSCHAFT FUR KLINISCHE SPEZIALPRAPARATE M.B.H., Molteni Stomat Sp. z o.o., Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. zo.o., Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI Nowakowski Grzegorz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Sequoia Sp. z o.o., STADA Poland Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., Super-Pharm Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Vifor (International) Inc., Amerigas Polska Sp. z o.o., Aquila Września Sp. z o.o., Berlin-Chemie Menarini Polska Sp. z o.o., Boiron Sp. z o.o., DSV International Shared Services Sp. z o.o., FA Krosno S.A., Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., Galeco Sp. z o.o., MPWiK S.A., Nadleśnictwo Rytel, Oknoplast, Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., S&T Poland Sp. z o.o., Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o., Vetoquinol Biowet Sp. z o.o., Kerry Logistics Poland Sp. zo.o., Oki Europe Limited / Oki Europe Limited Oddział w Polsce, Premium Solutions Polska Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., DP Plast Sp. z o.o., Aflofarm Farmacja Polska Sp z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Boiron AG Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beata Sp. z o.o. Sp. jawna, Ewopharma AG Sp z o.o., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Molteni Stomat Sp z o.o., Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., Pharmaselect Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne PROLAB Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Stada Poland Sp z o.o., Stada Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A.

Elektroniczna ewidencja akcyzowa i CEWA

Podmioty zobowiązane do prowadzenia ewidencji akcyzowych, już wkrótce będą ją musiały obowiązkowo prowadzić w formie elektronicznej. Aktualnie prowadzenie ewidencji w formie elektronicznej jest dobrowolne. Prowadzenie elektronicznych ewidencji akcyzowych umożliwia nasz program Hogart eEwidencje.

Równolegle Ministerstwo zapowiedziało wprowadzenie CEWA, czyli Centralnej Ewidencji Wyrobów Akcyzowych, która będzie docelowym miejscem prowadzenia ewidencji akcyzowych. Podmioty zobowiązane do ewidencjonowania będą zobowiązane przesyłać dane do CEWA zgodnie z odpowiednią schemą. Hogart eEwidencja to zarówno system do prowadzenia elektronicznych ewidencji akcyzowych, jak i program do ich konwersji do odpowiedniej schemy xml, elektronicznego podpisu i wysyłki do CEWA.

Hogart eEwidencje

Hogart eEwidencje to program stworzony z myślą o obsłudze całego procesu prowadzenia ewidencji i dokumentacji. Aplikacja posiada własną bazę danych (korzysta z danych zgromadzonych na serwerach klienta). Program nie wymaga dostępu do internetu, co w praktyce oznacza możliwość użytkowania z dowolnego miejsca. 

Przejrzysty i czytelny panel użytkownika

Obsługa wielu prowadzonych podmiotów (np. wybranej ilości spółek etc.)

Możliwość wykonania raportów, wydruków, zrzutów do MS Excel

Możliwość filtrowania, sortowania, grupowania danych

Automatyczna numeracja wprowadzonych rekordów

Panel wyszukiwania informacji np. wg dat, słów kluczowych, numerów etc.

Słownik kodów CN

Dokumentacja czynności w zakresie produkcji (wina, piwa)

Możliwość jednoczesnej obsługi dowolnej liczby użytkowników

Wprowadzanie danych może odbywać się na jeden z dwóch sposobów; informacje mogą zostać wpisane ręcznie lub też za pomocą automatycznego importu danych. W przypadku wprowadzania ręcznego dane zostają opatrzone podpisem użytkownika odpowiedzialnego za ich umieszczenie. Aplikacja umożliwia również określenie ról z możliwością wykonywania jedynie z góry określonych czynności. Po wprowadzeniu danych, zostają one zapisane w ogólnej bazie z możliwością ponownego odtworzenia, dzięki czemu nie istnieje ryzyko ich ewentualnej utraty (np. w momencie awarii systemu). Hogart eEwidencje może pracować na platformie MS Windows.

Prowadzenie ewidencji przy pomocy arkusza MS Excel nie jest wystarczające do wypełnienia obowiązku elektronicznego prowadzenia ewidencji akcyzowych!

Zobacz zrzuty ekranu aplikacji:

Podmioty, które będą zobowiązane prowadzenie elektronicznej ewidencji akcyzowej:

  • Przedsiębiorcy prowadzący składy podatkowe;
  • Przedsiębiorcy posiadający status zarejestrowanych wysyłających;
  • Przedsiębiorcy posiadający status zarejestrowanych odbiorców;
  • Przedsiębiorcy nabywający wewnątrzwspólnotowo wyroby akcyzowe;
  • Przedsiębiorcy prowadzący księgi kontroli nad produkcją alkoholu etylowego, obrotem nimi i jego zużyciem;
  • Przedsiębiorcy posiadający status podmiotu pośredniczącego;
  • Przedsiębiorcy posiadający status podmiotów zużywających, którzy zużywają w ramach prowadzonej działalności wyroby zwolnione ze względu na przeznaczenie np. oleje smarowe;
  • Przedsiębiorcy prowadzący ewidencję suszu tytoniowego;
  • Przedsiębiorcy posiadający status podatnika akcyzy od energii elektrycznej;
  • Przedsiębiorcy posiadający status pośredniczących podmiotów węglowych oraz pośredniczących podmiotów gazowych.

Integracja z SAP i innymi programami ERP

Aplikacja współpracuje z następującymi programami ERP: SAP, SunSystems, JD Edwards, Infor SyteLine, Oracle, CDN XL, Exact Globe, iSCALA, Microsoft Dynamics, Simple, SoftLab, Teta, IFS, Baan, Asseco WAPRO Mag, Streamsoft Prestiż, Comarch Optima. Program dostępny jest w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej.

Hogart eEwidencje - opis programu

Hogart eEwidencje - webinary