Szukaj
Close this search box.

Hogart JPK

JPK_VAT z deklaracją

Program Hogart JPK do pobierania, weryfikacji oraz generowania i wysyłki elektronicznych plików JPK. Hogart JPK to rozwiązanie serwerowe mogące obsługiwać jednocześnie różne systemy ERP, co wyróżnia nasz program na tle innych. Wiele firm, różne systemy ERP, jeden program do obsługi JPK!

JPK VAT

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) obowiązkowy dla podatników VAT

Wszyscy przedsiębiorcy korzystający z programów komputerowych do prowadzenia księgowości zobowiązani są do przekazywania plików JPK (Jednolity Plik Kontrolny) do Ministerstwa Finansów.

Wybrali program Hogart JPK:

Accor Polska Sp. z o.o., Amerigas Polska Sp. z o.o., Apotex Polska Sp. z o.o., Arysta Lifescience Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Credit Suisse Poland Sp. z o.o., FROSTA SP. Z O.O, IT CARD CENTRUM TECHNOLOGII PŁATNICZYCH S.A., ManpowerGroup Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Minimax Polska Sp. z o.o., PEKAO INVESTMENT BANKING S.A., POLSKIE TOWARZYSTWO REASEKURACJI S.A., Schade Stal Polska Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A., White Star Real Estate Sp. z o.o., NAPRZÓD S.A., SHARP ELECTRONICS (EUROPE) GMBH SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Biologische Heilmittel Heel GmbH, Biowet Drwalew S.A., Boiron Sp. z o.o., Celon Pharma S.A., Centrum Zaopatrzenia Medycznego Cezal S.A., Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. j., Ewopharma AG Sp. z o.o., G.L. Pharma GmbH, G.R. Lane Health Products Ltd., Grupa Inco S.A., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Ipsen Pharma SAS, MEDAC GESELLSCHAFT FUR KLINISCHE SPEZIALPRAPARATE M.B.H., Molteni Stomat Sp. z o.o., Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. zo.o., Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI Nowakowski Grzegorz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Sequoia Sp. z o.o., STADA Poland Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., Super-Pharm Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Vifor (International) Inc., Amerigas Polska Sp. z o.o., Aquila Września Sp. z o.o., Berlin-Chemie Menarini Polska Sp. z o.o., Boiron Sp. z o.o., DSV International Shared Services Sp. z o.o., FA Krosno S.A., Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., Galeco Sp. z o.o., MPWiK S.A., Nadleśnictwo Rytel, Oknoplast, Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., S&T Poland Sp. z o.o., Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o., Vetoquinol Biowet Sp. z o.o., Kerry Logistics Poland Sp. zo.o., Oki Europe Limited / Oki Europe Limited Oddział w Polsce, Premium Solutions Polska Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., DP Plast Sp. z o.o.,

Integracja JPK z programami ERP

Aplikacja Hogart JPK współpracuje z następującymi programami ERP: SAP, SunSystems, JD Edwards, Infor SyteLine, Oracle, CDN XL, Exact Globe, iSCALA, Microsoft Dynamics, Simple, SoftLab, Teta, IFS, Baan.

Możemy też przygotować integracje na zamówienie.

automatyzacja

Cechy programu Hogart JPK

Generowanie plików w formacie JPK

Próbny przebieg generowania plików JPK

obsługa active directory

Pobieranie danych wg zaawansowanych, zdefiniowanych kryteriów

022a_HistoriaPrzetwarzania_2500x2500

Archiwizacja plików xml

przeglądanie, sortowanie, filtrowanie

Wyszukiwanie, grupowanie i filtrowanie danych

pełny log procesów (audit trial)

Śledzenie zmiany każdego użytkownika

pdf

Raport w układzie danych deklaracji VAT7

021d_wielodostep_2500x2500

Web service'y dla wszystkich struktur (środowiska produkcyjne i testowe)

Wsparcie powdrożeniowe

Pobieranie, wydruk i archiwizowanie UPO ze strony Ministerstwa

Moduł Hogart JPK to kompletna aplikacja pozwalająca na zaawansowaną kontrolę procesu generowania plików w formacie JPK (XML) wraz z walidacją ładowania, przetwarzania i generowania danych. Hogart JPK to także repozytorium wygenerowanych i przekazanych danych do kontroli wraz z możliwością ich ponownego przywołania, przeglądania, filtrowania i grupowania.

Funkcje programu Hogart JPK

Aplikacja nie służy jedynie do generowania plików w formacie JPK. To również rozbudowane narzędzie wyposażone w szereg weryfikacji spójności i poprawności danych księgowych takich jak:

 • Weryfikacja spójności poszczególnych struktur wg siebie tj. transakcje vs. salda zois.
 • Saldo kont KR_ZOiS ObrotyWinien, ObrotyMa muszą być zgodne z sumą operacji KwotaWinien, KwotaMa w strukturze KR_ZapisyNaKontach.
 • Pole NrZapisuDziennika może wystąpić tylko raz w tabeli KR_Dziennik w danym roku obrotowym.
 • Numeracja w polu NrZapisuDziennika powinna być ciągła (bez przerw).
 • Pole NrZapisu z KR_ZapisyNaKontach musi wystąpić w polu NrZapisuDziennika w KR_Dziennik
 • Włączenie po stronie Modułów bankowych walidacji salda (tzn. saldo zamknięcia poprzedniego wyciągu bankowego musi być zgodne z bilansem otwarcia kolejno przetwarzanego wyciągu). Zapewnia potwierdzenie kompletności zaksięgowanych wyciągów bankowych z poszczególnych rachunków.
 • Weryfikacja bilansu otwarcia pobieranego z wyciągu bankowego z bilansem otwarcia kont księgowych. Zapewnia potwierdzenie spójności danych księgowych ze stanami rachunków bankowych.
 • Wyświetlenie okna z podsumowaniem wartości dla poszczególnych pól deklaracji VAT-7. Zapewnia umożliwienie manualnego sprawdzenia przez użytkownika zgodności poszczególnych pozycji z wysłaną deklaracją VAT-7.
 • Dla Klientów posiadających aplikację e-Deklaracje Hogart (VAT-7) porównanie wartości dla zadanego okresu z pozycjami wygenerowanej deklaracji VAT-7.
 • Sprawdzenie czy w ramach jednego okresu nie występuje więcej niż jeden wiersz z tym samym numerem dokumentu (NrDokumentu) w tabeli VAT_SprzedażWiersze.
 • Sprawdzenie czy w ramach jednego okresu raportowego nie występuje więcej niż jeden wiersz z tym samym numerem dokumentu (NrFaktury) w tabeli VAT_ZakupWiersze dla jednego wystawcy (NrIdWystawcy).
 • Po wygenerowaniu pliku JPK VAT system prezentuje listę pozycji z rejestrów VAT, które nie zostały zaalokowane do żadnej pozycji JPK.