Szukaj
Close this search box.
Już dostępna Biała Lista Wersja Webowa - wypróbuj online bez instalacji!

Hogart Biała Lista

Biała lista podatników VAT

Program automatycznie sprawdza kontrahentów (status rejestracji na Białej Liście). Aplikacja automatyzuje proces hurtowego sprawdzania statusów, w tym w bazach VIES oraz KRS, CEIDG itp. System sam informuje o aktualnym statusie podatnika. Program monitoruje wybrane firmy w rejestrach. Czynności sprawdzające wykonywane są na podstawie zdefiniowanego przez użytkownika harmonogramu, a wyniki weryfikacji wysyłane są również na wskazane adresy e-mail.

Biała lista VAT
biała lista VAT

Czym jest Biała Lista Podatników VAT?

Biała Lista Podatników to baza zawierająca informacje o podatnikach VAT. Jest ona prowadzona przez szefa KAS w formie elektronicznej i aktualizowana w każdy dzień roboczy, raz na dobę. Zawiera informacje z rejestrów dotyczących statusu podatników VAT oraz inne istotne informacje dotyczące działalności firm. Rejestr służy do nowego rodzaju weryfikacji podatników VAT. Każdy podatnik VAT, przed dokonaniem płatności, musi sprawdzić swojego kontrahenta (czy ten widnieje na Białej Liście). Niedopełnienie obowiązku sprawdzenia kontrahenta wiąże się z sankcjami dla podatnika. Dowiedz się więcej na temat Białej Listy Podatników VAT, z naszego artykułu: „Biała Lista Podatników VAT – najważniejsze informacje”.

Automatyczna weryfikacji podatnika na białej liście VAT

Ręczna weryfikacja każdego kontrahenta, przed dokonaniem transakcji, byłaby czasochłonna i uciążliwa. Dlatego niezbędna jest integracja systemu finansowo-księgowego firmy z portalem Ministerstwa Finansów.

Już w 2017 roku przygotowaliśmy program do sprawdzania statusu podatnika VAT w rejestrach publicznych. Przez kolejne lata rozwinęliśmy nasze rozwiązanie o szereg dodatkowych funkcjonalności.

HOGART BIAŁA LISTA współpracuje już z większością portali i baz danych o klientach dostępnych na rynku. System można łatwo zintegrować z dowolnym systemem ERP.

automatyzacja

Funkcjonalności programu Hogart Biała Lista

Automatyczna weryfikacja

pdf

Sprawdzenie bazy VIES

obsługa active directory

Obsługa active directory

022a_HistoriaPrzetwarzania_2500x2500

Historia weryfikacji

przeglądanie, sortowanie, filtrowanie

Sortowanie wyników

pełny log procesów (audit trial)

Pełny log procesów

bez ingerencji w ERP lub bazę danych

Integracja z ERP

Wsparcie powdrożeniowe

Komunikat o aktualnym statusie

alerty na maile

Alerty na maile

Zobacz zrzuty programu