fund
Szukaj
Close this search box.

ZSMOPL

Program Hogart ZSMOPL do raportowania wymaganego przez Ministerstwo Zdrowia, w stosunku do prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

ZSMOPL
biała lista VAT

Obowiązek raportowania do ZSMOPL (Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi)

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne, przedsiębiorstwa prowadzące obrót produktami leczniczymi, spożywczymi, środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego, a także wyrobami medycznymi, są zobowiązane do przesyłania do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) w trybie dziennym, informacji dotyczących różnych operacji logistycznych.

Pomoc prawna przy wdrożeniu i obsłudze

Aby zapewnić Państwu kompleksowy zakres usług, nawiązaliśmy współpracę z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Wraz z kancelarią DZP oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wdrożenia rozwiązania oraz pełnej obsługi prawnej w zakresie wymogów prawnych dotyczących ZSMOPL przygotowanego przez MZ.

ZSMOPL Hogart professional

Wersja pełna

Integracja z SAP i innymi programami ERP

W odpowiedzi na wymagania dotyczące Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi przedstawiamy Państwu propozycję rozwiązania, które umożliwi przekazywanie dziennych raportów. Rozwiązanie Hogart pozwala na realizację wymogów nowych przepisów w zakresie przekazywania wymaganych danych do ZSMOPL.

Aplikacja współpracuje z następującymi programami ERP: SAP, SunSystems, JD Edwards, Infor SyteLine, Oracle, CDN XL, Exact Globe, iSCALA, Microsoft Dynamics, Simple, SoftLab, Teta, IFS, Baan, Asseco WAPRO Mag, Streamsoft Prestiż, Comarch Optima.

Możemy też przygotować integracje na zamówienie.

Przebieg procesu raportowania

Proces realizowany w oferowanym systemie można przedstawić w następujący sposób:

  • Pobranie danych z systemu lub systemów źródłowych
  • Przygotowanie komunikatów do systemu ZSMOPL w postaci plików XML
  • Przesłanie plików XML podpisanych elektronicznie zgodnie z wymogami ZSMOPL – integracja z WebService Ministerstwa Zdrowia (protokół SOAP)
  • Odebranie i obsługa komunikatów zwrotnych (np. potwierdzenia odbioru lub błędu) z ZSMOPL
  • Rejestrowanie potwierdzenia z systemu w logu
  • W przypadku błędu zarejestrowanie w logu oraz wysłanie powiadomienia mailowego o błędzie na zdefiniowany adres mailowy

Rozwiązanie Hogart może pracować na platformie MS Windows. W przypadku modułu komunikacji ze Zintegrowanym Systemem Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi może to być zarówno system MS Windows jak i Linux.

W ramach projektu wdrożeniowego Hogart możemy rozważyć kilka scenariuszy wsparcia we wprowadzeniu, pełną introdukcję wraz z przygotowaniem źródeł (mamy specjalistów od Oracle, SAP, MFG-PRO, Insert, Infor SunSystems etc.), analizę danych, wspólne dopracowanie źródeł danych lub też ustalenie struktur, które przygotujesz samodzielnie.

Zapewniamy także – we współpracy z kancelarią prawną specjalizującą się w prawie farmaceutycznym – pełne wsparcie prawne w zakresie wymogów Ministerstwa Zdrowia odnośnie szczegółów komunikatów ZSMOPL.

ZSMOPL Hogart ultra lite

Dla małych firm

Wersja dla małych podmiotów nie wymaga oddzielnego serwera, co znacząco obniża koszty inwestycji. W celu zapoznania się ze szczegółami prosimy o kontakt z działem handlowym.

ZSMOPL Hogart service

Wariant wysłania raportu na podstawie pliku z danymi

Jeżeli Twojego systemu nie da się integrować ze ZSMOPL lub jest to zbyt kłopotliwe, po prostu wyślij do nas dane w dowolnym formacie(csv, xml, Ms Excel), a my zajmiemy się resztą:

  1. Przekazujesz nam gotowe pliki XML dla OS, PD i ZB oraz certyfikat do podpisu elektronicznego, a my wysyłamy te dane na bramkę ZSMOPL i wysyłamy nr komunikatu lub…
  2. ….przekazujesz nam uzupełnionego Excela lub plik csv o ustalonym formacie oraz certyfikat do podpisu elektronicznego, a my konwertujemy te dane do prawidłowego formatu pliku, wymaganego przez MZ i wysyłamy odpowiednie komunikaty OS, PD, ZB do ZSMOPL. Po wysłaniu, przesyłamy nr komunikatu ZSMOPL.

ZSMOPL - aktualności

Wybrali program Hogart ZSMOPL

Aflofarm Farmacja Polska Sp z o.o., Boiron AG Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beata Sp. z o.o. Sp. jawna, Ewopharma AG Sp z o.o., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Molteni Stomat Sp z o.o., Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., Pharmaselect Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne PROLAB Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Stada Poland Sp z o.o., Stada Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A.

Dlaczego warto wybrać nasze programy?

Nasze aplikacje są łatwe do integracji z systemami informatycznymi w firmie, zapewniamy też pełne wsparcie po wdrożeniowe. Podczas instalacji nie ma potrzeby ingerencji w ERP lub bazę danych, co pozwala na uniknięcie problemów podczas aktualizacji. Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie rozpoczęcie pracy. Nasze programy są dostosowane do firm różnych wielkości, istnieje również możliwość rozbudowy aplikacji w miarę rozwoju potrzeb firmy. Wiemy, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie danych w firmie, dlatego priorytetowo traktujemy spełnienie najwyższych wymogów bezpieczeństwa. Działamy na rynku od 1992 roku. W tym czasie współpracowaliśmy z sukcesem z najlepszymi krajowymi firmami z każdej branży. Wybierz sprawdzone rozwiązania!