fbpx
Szukaj
Close this search box.

IBM Cognos TM1 Planowanie i budżetowanie

Oprogramowanie do planowania, budżetowania, prognozowania, analizy i oceny w oparciu o karty wyników.

IBM Cognos TM1 Planowanie i budżetowanie

IBM Cognos TM1 to korporacyjna platforma oprogramowania planistycznego, która może usprawnić i udoskonalić cały cykl planowania — od ustalania celów i wdrażania budżetu, aż po sprawozdawczość, oceny w oparciu o karty wyników, analizy i prognozy. Produkt dostępny jest zarówno w wersji przeznaczonej do instalacji lokalnej, jak i w formie rozwiązania działającego w chmurze. Ponadto rozbudowane funkcje Cognos TM1 przeznaczone dla środowisk mobilnych umożliwiają sprawne zespołowe prowadzenie prac planistycznych, prognostycznych i budżetowych. Użytkownicy mogą analizować dane i tworzyć modele – w tym także modele zyskowności – odzwierciedlające stale zmieniające się uwarunkowania biznesowe. Ponadto zintegrowane karty wyników oraz funkcje zarządzania strategią pomagają w monitorowaniu metryk wydajności i lepszym skorelowaniu zasobów i działań z celami korporacyjnymi oraz wydarzeniami zachodzącymi na rynku.

Zalety IBM Cognos TM1

  • Zaawansowane plany i analizy – produkt umożliwia tworzenie i analizowanie złożonych modeli, budżetów i prognoz w oparciu o obszerne zbiory danych.
  • Zintegrowane karty wyników i zarządzanie strategiami – możliwe jest modelowanie metryk mierzących postępy w realizacji celów i dynamiczne powiązanie tych metryk z działaniami i prognozami.
  • Elastyczne modelowanie – oprogramowanie umożliwia opracowywanie i wdrażanie nawet najbardziej złożonych modeli planistycznych i analitycznych w środowisku zapewniającym użytkownikom pełną asystę.
  • Zaangażowanie szerszego grona użytkowników – oprogramowanie sprzyja zaangażowaniu użytkowników z całej organizacji w procesy zespołowego planowania. Użytkownicy zdalni i pracujący w rozproszeniu mogą wykorzystać do tego urządzenia przenośne, w tym iPady firmy Apple.
  • Opcjonalne wdrożenie w chmurze – zapewnia wszystkie funkcje rozwiązania zainstalowanego lokalnie oraz możliwość dostępu z urządzeń mobilnych i pracy zespołowej za pośrednictwem interfejsu IBM Concert.