Szukaj
Close this search box.

Hogart zwiększa swoją obecność w branży hotelarskiej. Nowe kontrakty, nowe realizacje

2_featured_image

Hogart, wiodący dostawca rozwiązań informatycznych na polskim rynku, informuje o nowych kontraktach – z Orbis S.A., Hekon Hotele Ekonomiczne, Accor Polska i Hotelem Muranowska.

W ostatnim kwartale 2013 roku, Hogart Sp. z o.o. podpisał kilka nowych kontraktów w branży hotelarskiej. Klienci zaufali zarówno nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje Hogart, jak i kompetencjom oraz doświadczeniu firmy. Nowe kontrakty oznaczają dalszą ekspansję Hogart w tej niezwykle wymagającej branży. IBM Cognos Express dla Orbis S.A. Przedsiębiorstwa Orbis S.A. od pewnego czasu rozważało wybór rozwiązania, mającego na celu wsparcie swojej działalności w zakresie Business Intelligence, planowania finansowego oraz budżetowania. Wraz z wyborem samego produktu, niebagatelny problem stanowiło wyselekcjonowanie dostawcy – firmy wiarygodnej, kompetentnej, a zarazem innowacyjnej. Obydwa procesy wyboru, ściśle ze sobą powiązane, zostały zakończone w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

IBM Cognos Express dla Orbis S.A.

W dniu 16 XII 2013 Orbis S.A. złożył w firmie Hogart Sp. z o.o. zamówienie na dostawę licencji oprogramowania IBM Cognos Express w pełnej konfiguracji („Complete User”). – Ta decyzja – ocenia Piotr Cierlik, Dyrektor Zarządzający firmy Hogart Sp. z o.o. – jest wyrazem przekonania Orbis S.A. o potrzebie wyboru najlepszego rozwiązania dostarczonego przez dostawcę, mającego udokumentowane i sprawdzone doświadczenie w branży. Z radością witamy Orbis S.A. w gronie naszych Klientów i dołożymy starań, aby zakupione rozwiązanie w jak najkrótszym czasie przyniosło Orbisowi konkretne korzyści. IBM Cognos Express 10.1, w wariancie dostarczonym przez Hogart, to najnowsza wersja znanego i cenionego rozwiązania klasy BI/FP/B, która wykorzystuje w swoim działaniu technikę obliczeniową „In Memory”, wykorzystującą pamięć podręczną RAM, co znacząco przyspiesza przetwarzanie oraz analizę danych (technologia ta jest chroniona patentem).

Wspomniana technologia, wraz z obiektowym charakterem rozwiązania umożliwia łatwą (z punktu widzenia obsługującego personelu) obsługę procesów biznesowych. Niebagatelną kwestią, mająca wpływ na minimalizowanie kosztów eksploatacji, jest także łatwość rekonfigurowania tych procesów (w zależności od zmieniających się potrzeb) oraz łatwość dodawania nowych (jak np. dodawanie nowej wersji budżetowej, czy nowych elementów w wymiarach analitycznych). Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu administracji systemem, odpowiednio niższe są także związane z nią koszty. Na ekonomikę rozwiązania pozytywnie oddziaływaje także łatwy development (dostęp uprawnionych użytkowników do intuicyjnych narzędzi developerskich). Najnowsze wersje Infor SunSystems dla Hekon Hotele Ekonomiczne, Accor Polska I Hotel Muranowska Infor SunSystems to już nieomal światowy standard i klasyka rozwiązań dla szeroko pojętej branży turystyczno-wypoczynkowej, w szczególności dla hotelarstwa.

Infor SunSystems w wersji 6

Hogart od ponad dwudziestu lat realizuje w Polsce wdrożenia kolejnych generacji tego systemu. Z kolei użytkownicy SunSystems, wysoko oceniając jakość i efektywność posiadanych rozwiązań, co pewien czas, uwzględniając postęp technologiczny oraz zmieniające się potrzeby, decydują się na kolejne podniesienia wersji posiadanych rozwiązań. W październiku 2013 roku decyzje takie podjęły trzy spółki, należące do grupy hotelarskiej Accor, a mianowicie: Hekon Hotele Ekonomiczne, Accor Polska oraz Hotel Muranowska. Firmy te należą do najstarszych użytkowników SunSystems w Polsce (np. Hekon używa rozwiązania SunSystems wdrożonego przez Hogart od 1999 roku, dokonując oczywiście w międzyczasie sukcesywnego podnoszenia kolejnych wersji).

Obecna decyzja spółek dotyczy wprowadzenia do nich najnowszego oprogramowania – Infor SunSystems w wersji 6. Dzięki temu możliwe stanie się skorzystanie zarówno z najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych zawartych w wersji 6 (co przełoży się na moderację kosztów utrzymania i eksploatacji), jak i z dostępnych w tej wersji nowych rozwiązań funkcjonalnych, odpowiadających wymaganiom biznesu w drugiej dekadzie XXI wieku. W chwili obecnej we wszystkich trzech spółkach trwają prace projektowe, związane z zaimplementowaniem zaktualizowanej wersji rozwiązania Infor SunSystems 6.