fbpx
Szukaj
Close this search box.

Zmiany w podatkach od 2020 roku.

split payment

Od 1 stycznia 2020 roku, deklaracje VAT zostana zastąpione przez JPK_VDEK. Odpowiedni projekt zmian w ustawie o VAT jest już po konsultacjach. JPK_VDEK, będzie miał poszerzoną strukturę w stosunku do JPK_VAT. Zamiast wysyłania JPK i deklaracji VAT, przedsiębiorcy bedą wysyłali jeden plik.

JPK_VDEK zastąpi deklaracje VAT-7, VAT-7K, VAT-27, załączniki VAT-ZZ, VAT-ZD i VAT-ZT. JPK_VDEK trzeba będzie wysyłać co miesiąc tak jak obecnie JPK_VAT. Podatnicy rozliczający VAT kwartalnie, też będą musieli co miesiąc wysyłać JPK_VDEK.

Drugą zmianą, która pierwotnie miała obowiązywać od lipca 2019 roku, będzie opisywany już przez nas obowiązkowy split payment.

Obowiązkowy split payment, będzie dotyczył 152 pozycji, są to głównie produkty i usługi, szczególnie podatne na nadużycia związane z podatkiem VAT. Na liście znajdują się paliwa kopalne, produkty stalowe, części samochodowe, usługi budowlane, elektronika.

Dowiedz się więcej o możliwości dostosowania swojego systemu ERP do nadchodzących zmian, zapoznaj się z programami od Hogart JPK i Split Payment.