fbpx

Hogart AKC-4 (elektroniczne deklaracje akcyzowe)

Program Hogart AKC-4 (elektroniczne deklaracje akcyzowe) to kolejne kompletne rozwiązanie firmy Hogart, z serii aplikacji podatkowych służące do pełnej automatyzacji procesu składania deklaracji akcyzowych. System umożliwia pełną kontrolę nad procesem i jego maksymalną automatyzację w zakresie: pobierania danych, weryfikacji, autoryzacji, składania elektronicznego podpisu i bezpośredniej wysyłki gotowej deklaracji akcyzowej w formie elektronicznej (XML) bezpośrednio z poziomu systemu Hogart AKC-4. System występuje w dwóch wersjach dla małych i średnich podmiotów z importem danych z MS'Excel, jak i korporacji i dedykowanymi procesami integracji dla systemów INFOR, SAP, IFS, ORACLE, JD-Edwards itp.

Opis działania programu "Hogart AKC-4 (elektroniczne deklaracje akcyzowe) "
Odtwórz wideo
Zagadnienia prawno-podatkowe związane z elektronicznymi deklaracjami akcyzowymi
Odtwórz wideo

Deklaracje akcyzowe tylko w formie elektronicznej

Ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 694) do ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 722 ze zm.) zakłada, że ewidencje akcyzowe będą mogły być prowadzone już wyłącznie elektronicznie.

Terminy składania pierwszych deklaracji:

26 lipca 2021 r. – dla deklaracji miesięcznych z wyłączeniem wyrobów węglowych
25 sierpnia 2021 r. – za wyroby węglowe
25 listopada 2021 r. – dla deklaracji kwartalnych, dla wyrobów zwolnionych lub ze stawką zero z załącznika nr 2
10 listopada 2021 r. – za nabycie wewnątrzwspólnotowe poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, wyroby ze stawką zero

Zaufali nam:

Accor Polska Sp. z o.o., Amerigas Polska Sp. z o.o., Apotex Polska Sp. z o.o., Arysta Lifescience Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Credit Suisse Poland Sp. z o.o., FROSTA SP. Z O.O, IT CARD CENTRUM TECHNOLOGII PŁATNICZYCH S.A., ManpowerGroup Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Minimax Polska Sp. z o.o., PEKAO INVESTMENT BANKING S.A., POLSKIE TOWARZYSTWO REASEKURACJI S.A., Schade Stal Polska Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A., White Star Real Estate Sp. z o.o., NAPRZÓD S.A., SHARP ELECTRONICS (EUROPE) GMBH SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Biologische Heilmittel Heel GmbH, Biowet Drwalew S.A., Boiron Sp. z o.o., Celon Pharma S.A., Centrum Zaopatrzenia Medycznego Cezal S.A., Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. j., Ewopharma AG Sp. z o.o., G.L. Pharma GmbH, G.R. Lane Health Products Ltd., Grupa Inco S.A., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Ipsen Pharma SAS, MEDAC GESELLSCHAFT FUR KLINISCHE SPEZIALPRAPARATE M.B.H., Molteni Stomat Sp. z o.o., Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. zo.o., Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI Nowakowski Grzegorz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Sequoia Sp. z o.o., STADA Poland Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., Super-Pharm Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Vifor (International) Inc., Amerigas Polska Sp. z o.o., Aquila Września Sp. z o.o., Berlin-Chemie Menarini Polska Sp. z o.o., Boiron Sp. z o.o., DSV International Shared Services Sp. z o.o., FA Krosno S.A., Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., Galeco Sp. z o.o., MPWiK S.A., Nadleśnictwo Rytel, Oknoplast, Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., S&T Poland Sp. z o.o., Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o., Vetoquinol Biowet Sp. z o.o., Kerry Logistics Poland Sp. zo.o., Oki Europe Limited / Oki Europe Limited Oddział w Polsce, Premium Solutions Polska Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., DP Plast Sp. z o.o., Aflofarm Farmacja Polska Sp z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Boiron AG Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beata Sp. z o.o. Sp. jawna, Ewopharma AG Sp z o.o., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Molteni Stomat Sp z o.o., Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., Pharmaselect Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne PROLAB Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Stada Poland Sp z o.o., Stada Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A.

Hogart AKC-4

Integracja z SAP i innymi programami ERP

W odpowiedzi na nowe wchodzące wymagania elektronizacji składania deklaracji akcyzowych przedstawiamy Państwu propozycję rozwiązania, które umożliwi i zautomatyzuje taki proces. Rozwiązanie Hogart AKC-4 pozwala na precyzyjną obsługę całego procesu przygotowania deklaracji AKC-4/AKC-4zo oraz wszystkich załączników od AKC-4/A do AKC-4/N aż po AKC–ST/AKC–STn: 

  • pobranie danych z dowolnego źródła lub wielu źródeł (w tym Ms’Excel, czy plików csv),
  • łatwą i przejrzystą weryfikację danych, możliwość filtrowania, grupowania, podsumowania, czy zrzuty do Ms’Excel
  • możliwość edycji danych i przygotowania deklaracji do wysyłki,
  • cały proces pobierania, przygotowania, edycji i wysyłki jest archiwizowany w bazie danych,
  • wysyłkę XML na bramkę z pobraniem UPO i archiwizacją każdej przesłanej deklaracji 

Aplikacja współpracuje z następującymi programami ERP: SAP, SunSystems, JD Edwards, Infor SyteLine, Oracle, CDN XL, Exact Globe, iSCALA, Microsoft Dynamics, Simple, SoftLab, Teta, IFS, Baan, Asseco WAPRO Mag, Streamsoft Prestiż, Comarch Optima. Możemy też przygotować integracje na zamówienie. Rozwiązanie Hogart może pracować na platformie MS Windows.

W ramach projektu wdrożeniowego Hogart możemy rozważyć kilka scenariuszy wsparcia we wdrożeniu, pełne wdrożenie wraz z przygotowaniem źródeł (mamy specjalistów od Oracle, SAP, MFG-PRO, Insert, Infor SunSystems etc.), analizę danych, wspólne dopracowanie źródeł danych lub też ustalenie struktur, które klient przygotuje samodzielnie.

Zapewniamy także we współpracy z kancelarią prawną specjalizującą się w prawie podatkowym pełne wsparcie prawne w procesie.

Pomoc prawna przy wdrożeniu i obsłudze

Żeby zapewnić Państwu kompleksowy zakres usług, nawiązaliśmy współpracę z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Wraz z kancelarią DZP oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wdrożenia rozwiązania jak i pełnej obsługi prawnej w zakresie wymogów prawnych.

Zobacz zrzuty ekranu aplikacji:

Dlaczego warto wybrać nasze programy?

Nasze aplikacje są łatwe do integracji z systemami informatycznymi w firmie, zapewniamy też pełne wsparcie po wdrożeniowe. Specjalizujemy się w systemach i modułach do obsługi wymagań prawnych, wszelkiego rodzaju raportowania takich jak: JPK, eSprawozdania, Biała Lista, ZSMOPL itp. 

Podczas instalacji samego oprogramowania nie ma potrzeby ingerencji w jakikolwiek system ERP lub bazę danych, przez co unikniesz problemów podczas aktualizacji. Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie rozpoczęcie pracy. Nasze programy  oraz są dostosowane do firm różnych wielkości, istnieje również możliwość rozbudowy aplikacji w miarę rozwoju potrzeb firmy. Wiemy, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie danych w firmie, dlatego priorytetowo traktujemy spełnienie najwyższych wymogów bezpieczeństwa. Działamy na rynku od 1992 roku, w tym czasie współpracowaliśmy z sukcesem z najlepszymi krajowymi firmami z każdej branży. Wybierz sprawdzone rozwiązania!