fbpx

Hogart eEwidencja - Elektroniczna Ewidencja Akcyzowa

Hogart eEwidencja to program stworzony z myślą o obsłudze procesu prowadzenia ewidencji akcyzowych. Aplikacja posiada własną bazę danych (korzysta z danych zgromadzonych na serwerach klienta). System umożliwia pełną kontrolę nad procesem i jego maksymalną automatyzację. Możliwość integracji dla systemów INFOR, SAP, IFS, ORACLE, JD-Edwards i innych.

Opis działania programu "Hogart eEwidencja - Elektroniczna Ewidencja Akcyzowa "
Odtwórz wideo
Zagadnienia prawno-podatkowe związane z elektroniczną ewidencją akcyzową
Odtwórz wideo

Ewidencja akcyzowa tylko w formie elektronicznej

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym wprowadza obowiązek prowadzenia ewidencji akcyzowych i innej dokumentacji, o której mowa w art. 138a-138l i art. 138o ustawy o podatku akcyzowym, wyłącznie w formie elektronicznej od 1 stycznia 2022 r. 

Podmioty będą zobowiązane prowadzenie elektronicznej ewidencji akcyzowej:

 • Przedsiębiorcy prowadzący składy podatkowe;
 • Przedsiębiorcy posiadający status zarejestrowanych wysyłających;
 • Przedsiębiorcy posiadający status zarejestrowanych odbiorców;
 • Przedsiębiorcy nabywający wewnątrzwspólnotowo wyroby akcyzowe;
 • Przedsiębiorcy prowadzący księgi kontroli nad produkcją alkoholu etylowego, obrotem nimi i jego zużyciem;
 • Przedsiębiorcy posiadający status podmiotu pośredniczącego;
 • Przedsiębiorcy posiadający status podmiotów zużywających, którzy zużywają w ramach prowadzonej działalności wyroby zwolnione ze względu na przeznaczenie np. oleje smarowe;
 • Przedsiębiorcy prowadzący ewidencję suszu tytoniowego;
 • Przedsiębiorcy posiadający status podatnika akcyzy od energii elektrycznej;
 • Przedsiębiorcy posiadający status pośredniczących podmiotów węglowych oraz pośredniczących podmiotów gazowych.

Prowadzenie ewidencji przy pomocy arkusza MS Excel nie jest wystarczające do wypełnienia tego obowiązku!

Zaufali nam:

Accor Polska Sp. z o.o., Amerigas Polska Sp. z o.o., Apotex Polska Sp. z o.o., Arysta Lifescience Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Credit Suisse Poland Sp. z o.o., FROSTA SP. Z O.O, IT CARD CENTRUM TECHNOLOGII PŁATNICZYCH S.A., ManpowerGroup Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Minimax Polska Sp. z o.o., PEKAO INVESTMENT BANKING S.A., POLSKIE TOWARZYSTWO REASEKURACJI S.A., Schade Stal Polska Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A., White Star Real Estate Sp. z o.o., NAPRZÓD S.A., SHARP ELECTRONICS (EUROPE) GMBH SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Biologische Heilmittel Heel GmbH, Biowet Drwalew S.A., Boiron Sp. z o.o., Celon Pharma S.A., Centrum Zaopatrzenia Medycznego Cezal S.A., Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. j., Ewopharma AG Sp. z o.o., G.L. Pharma GmbH, G.R. Lane Health Products Ltd., Grupa Inco S.A., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Ipsen Pharma SAS, MEDAC GESELLSCHAFT FUR KLINISCHE SPEZIALPRAPARATE M.B.H., Molteni Stomat Sp. z o.o., Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. zo.o., Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI Nowakowski Grzegorz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Sequoia Sp. z o.o., STADA Poland Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., Super-Pharm Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Vifor (International) Inc., Amerigas Polska Sp. z o.o., Aquila Września Sp. z o.o., Berlin-Chemie Menarini Polska Sp. z o.o., Boiron Sp. z o.o., DSV International Shared Services Sp. z o.o., FA Krosno S.A., Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., Galeco Sp. z o.o., MPWiK S.A., Nadleśnictwo Rytel, Oknoplast, Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., S&T Poland Sp. z o.o., Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o., Vetoquinol Biowet Sp. z o.o., Kerry Logistics Poland Sp. zo.o., Oki Europe Limited / Oki Europe Limited Oddział w Polsce, Premium Solutions Polska Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., DP Plast Sp. z o.o., Aflofarm Farmacja Polska Sp z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Boiron AG Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beata Sp. z o.o. Sp. jawna, Ewopharma AG Sp z o.o., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Molteni Stomat Sp z o.o., Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., Pharmaselect Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne PROLAB Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Stada Poland Sp z o.o., Stada Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A.

Hogart eEwidencja

Hogart eEwidencja to program stworzony z myślą o obsłudze całego procesu prowadzenia ewidencji i dokumentacji. Aplikacja posiada własną bazę danych (korzysta z danych zgromadzonych na serwerach klienta). Program nie wymaga dostępu do internetu, co w praktyce oznacza możliwość użytkowania z dowolnego miejsca. 

Funkcjonalność 

Wprowadzanie danych może odbywać się na jeden z dwóch sposobów. Informacje mogą zostać wpisane ręcznie lub też za pomocą automatycznego importu danych. W przypadku wprowadzania ręcznego dane zostają opatrzone podpisem użytkownika odpowiedzialnego za ich umieszczenie. Aplikacja umożliwia również określenie ról z możliwością wykonywania jedynie z góry określonych czynności. Po wprowadzeniu danych zostają one zapisane w ogólnej bazie z możliwością ponownego odtworzenia, dzięki czemu nie istnieje ryzyko ich ewentualnej utraty (np. w momencie awarii systemu). Hogart eEwidencja może pracować na platformie MS Windows.

Program Hogart eEwidencja to m.in.:

 • Przejrzysty i czytelny panel użytkownika, 
 • Archiwum wprowadzonych danych,
 • Obsługa wielu prowadzonych podmiotów (np. wybranej ilości spółek etc.),
 • Możliwość wykonania raportów, wydruków, zrzutów do Ms’Excel,
 • Możliwość filtrowania, sortowania, grupowania danych, 
 • Automatyczna numeracja wprowadzonych rekordów,
 • Możliwość jednoczesnej obsługi dowolnej liczby użytkowników,
 • Panel wyszukiwania informacji np. wg dat, słów kluczowych, numerów etc.,
 • Słownik kodów CN,
 • Dokumentacja czynności w zakresie produkcji (wina, piwa). 
  Integracja z SAP i innymi programami ERP

  Aplikacja współpracuje z następującymi programami ERP: SAP, SunSystems, JD Edwards, Infor SyteLine, Oracle, CDN XL, Exact Globe, iSCALA, Microsoft Dynamics, Simple, SoftLab, Teta, IFS, Baan, Asseco WAPRO Mag, Streamsoft Prestiż, Comarch Optima. Program dostępny jest w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej.

  W ramach projektu wdrożeniowego Hogart możemy rozważyć kilka scenariuszy wsparcia we wdrożeniu, pełne wdrożenie wraz z przygotowaniem źródeł (mamy specjalistów od Oracle, SAP, MFG-PRO, Insert, Infor SunSystems etc.), analizę danych, wspólne dopracowanie źródeł danych lub też ustalenie struktur, które klient przygotuje samodzielnie.

  Pomoc prawna przy wdrożeniu i obsłudze

  Żeby zapewnić Państwu kompleksowy zakres usług, nawiązaliśmy współpracę z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Wraz z kancelarią DZP oferujemy obsługę w zakresie wdrożenia rozwiązania jak i pełnej obsługi prawnej.

  Zobacz zrzuty ekranu aplikacji:

  Dlaczego warto wybrać nasze programy?

  Nasze aplikacje są łatwe do integracji z systemami informatycznymi w firmie, zapewniamy też pełne wsparcie po wdrożeniowe. Specjalizujemy się w systemach i modułach do obsługi wymagań prawnych, wszelkiego rodzaju raportowania takich jak: JPK, eSprawozdania, Biała Lista, ZSMOPL itp. 

  Podczas instalacji samego oprogramowania nie ma potrzeby ingerencji w jakikolwiek system ERP lub bazę danych, przez co unikniesz problemów podczas aktualizacji. Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie rozpoczęcie pracy. Nasze programy  oraz są dostosowane do firm różnych wielkości, istnieje również możliwość rozbudowy aplikacji w miarę rozwoju potrzeb firmy. Wiemy, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie danych w firmie, dlatego priorytetowo traktujemy spełnienie najwyższych wymogów bezpieczeństwa. Działamy na rynku od 1992 roku, w tym czasie współpracowaliśmy z sukcesem z najlepszymi krajowymi firmami z każdej branży. Wybierz sprawdzone rozwiązania!