Szukaj
Close this search box.

Hogart Podatek Cukrowy

Program Hogart Podatek Cukrowy to kolejne kompletne rozwiązanie firmy Hogart, z serii aplikacji podatkowych służące do kalkulacji nowego podatku. System dokonuje kompletnej kalkulacji podatku od napojów podlegających podatkowi i w pełni automatyzuje proces generowania niezbędnych deklaracji, jakie co miesiąc należy dostarczać do Ministerstwa Finansów.
Opis działania programu "Hogart Podatek Cukrowy"
Odtwórz wideo
Zagadnienia prawno-podatkowe związane z podatkiem cukrowym
Odtwórz wideo

Obowiązek raportowania i podatek dla producentów i hurtowników napojów

Od 1 stycznia 2021 roku „Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów” wprowadza nowy obowiązek raportowy jak i podatek nakładany na producentów i hurtowników napojów. Wprowadzony zostanie nowy podatek od napojów z dodatkiem monosacharydów, disacharydów, oligosacharydów, środków spożywczych zawierających te substancje oraz substancje słodzące, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 z 16 grudnia 2008 r. w sprawie dodatków do żywności, kofeiny, guarany lub tauryny.

Zaufali nam:

Accor Polska Sp. z o.o., Amerigas Polska Sp. z o.o., Apotex Polska Sp. z o.o., Arysta Lifescience Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Credit Suisse Poland Sp. z o.o., FROSTA SP. Z O.O, IT CARD CENTRUM TECHNOLOGII PŁATNICZYCH S.A., ManpowerGroup Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Minimax Polska Sp. z o.o., PEKAO INVESTMENT BANKING S.A., POLSKIE TOWARZYSTWO REASEKURACJI S.A., Schade Stal Polska Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI WARTA S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A., White Star Real Estate Sp. z o.o., NAPRZÓD S.A., SHARP ELECTRONICS (EUROPE) GMBH SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Biologische Heilmittel Heel GmbH, Biowet Drwalew S.A., Boiron Sp. z o.o., Celon Pharma S.A., Centrum Zaopatrzenia Medycznego Cezal S.A., Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. j., Ewopharma AG Sp. z o.o., G.L. Pharma GmbH, G.R. Lane Health Products Ltd., Grupa Inco S.A., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Ipsen Pharma SAS, MEDAC GESELLSCHAFT FUR KLINISCHE SPEZIALPRAPARATE M.B.H., Molteni Stomat Sp. z o.o., Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. zo.o., Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI Nowakowski Grzegorz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Sequoia Sp. z o.o., STADA Poland Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., Super-Pharm Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Vifor (International) Inc., Amerigas Polska Sp. z o.o., Aquila Września Sp. z o.o., Berlin-Chemie Menarini Polska Sp. z o.o., Boiron Sp. z o.o., DSV International Shared Services Sp. z o.o., FA Krosno S.A., Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., Galeco Sp. z o.o., MPWiK S.A., Nadleśnictwo Rytel, Oknoplast, Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., S&T Poland Sp. z o.o., Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o., Vetoquinol Biowet Sp. z o.o., Kerry Logistics Poland Sp. zo.o., Oki Europe Limited / Oki Europe Limited Oddział w Polsce, Premium Solutions Polska Sp. z o.o., SUN-FARM Sp. z o.o., DP Plast Sp. z o.o., Aflofarm Farmacja Polska Sp z o.o., Bialmed Sp. z o.o., Boiron AG Sp. z o.o., Egis Polska Sp. z o.o., Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beata Sp. z o.o. Sp. jawna, Ewopharma AG Sp z o.o., Henry Kruse Polska Sp. z o.o., Molteni Stomat Sp z o.o., Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., Pharmaselect Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne PROLAB Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Galfarm Sp. z o.o., Stada Poland Sp z o.o., Stada Poland Sp. z o.o., Ursapharm Poland Sp. z o.o., Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A.

Hogart Podatek Cukrowy

Integracja z SAP i innymi programami ERP

W odpowiedzi na nowe wchodzące wymagania dotyczące nowego sposobu raportowania i metod naliczania podatku od napojów z określonymi dodatkami przedstawiamy Państwu propozycję rozwiązania, które umożliwi przekazywanie takich co-miesięcznych deklaracji. Rozwiązanie Hogart Podatek Cukrowy pozwala na precyzyjną obsługę całego procesu: 

  • pobranie danych z dowolnego źródła lub wielu źródeł,
  • odpowiednie okodowanie towarów (wyrób medyczny, akcyzowy, suplement diety, zawartość cukru, tauryny itp.)
  • przejrzystą kalkulację podatku i obsługę wyłączeń,
  • weryfikację danych, ich edycję i przygotowanie deklaracji do wysyłki,
  • cały proces pobierania, przygotowania, edycji i wysyłki jest archiwizowany w bazie danych,
  • wysyłkę XML na bramkę z pobraniem UPO i archiwizacją każdej przesłanej deklaracji 

Aplikacja współpracuje z następującymi programami ERP: SAP, SunSystems, JD Edwards, Infor SyteLine, Oracle, CDN XL, Exact Globe, iSCALA, Microsoft Dynamics, Simple, SoftLab, Teta, IFS, Baan, Asseco WAPRO Mag, Streamsoft Prestiż, Comarch Optima,

Możemy też przygotować integracje na zamówienie.

Rozwiązanie Hogart może pracować na platformie MS Windows.

W ramach projektu wdrożeniowego Hogart możemy rozważyć kilka scenariuszy wsparcia we wdrożeniu, pełne wdrożenie wraz z przygotowaniem źródeł (mamy specjalistów od Oracle, SAP, MFG-PRO, Insert, Infor SunSystems etc.), analizę danych, wspólne dopracowanie źródeł danych lub też ustalenie struktur, które klient przygotuje samodzielnie.

Zapewniamy także we współpracy z kancelarią prawną specjalizującą się w prawie podatkowym pełne wsparcie prawne w procesie interpretacji zapisów ustawy względem poszczególnych produktów i ich prawidłowości kodyfikowania w celu prawidłowego naliczenia podatków.

Pomoc prawna przy wdrożeniu i obsłudze

Żeby zapewnić Państwu kompleksowy zakres usług, nawiązaliśmy współpracę z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Wraz z kancelarią DZP oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wdrożenia rozwiązania jak i pełnej obsługi prawnej w zakresie wymogów prawnych dotyczących nowych wymogów prawnych.

Zobacz zrzuty ekranu aplikacji: