Program do integracji Twojego systemu ERP z Krajowym Systemem e-Faktur. Dostępna jest też wersja dla małych firm: Hogart KSeFcio
Zaufali nam:
Program Hogart KSeF umożliwia łączenie danych z różnych źródeł w różnych formatach.
Odpowiednie kodowanie i mapowanie danych pozwala uniknąć problemów związanych z różnymi formatami danych w systemach ERP i KSeF.
Program umożliwia dokładną kontrolę nad procesem wymiany danych między systemami ERP, a KSeF.
Program przeprowadza weryfikację danych, wykrywając ewentualne błędy lub niezgodności. Umożliwia również edycję danych przed wysłaniem do KSeF.
Wszystkie etapy procesu pobierania, przygotowania, edycji i wysyłki danych są archiwizowane w bazie danych.
Program zapewnia pełną przejrzystość i kompleksową obsługę procesu, wraz pobraniem i zarchiwizowaniem potwierdzenia odbioru przez portal KSeF.
Nasza aplikacja doskonale współpracuje z wieloma popularnymi programami ERP – takimi jak SAP, INFOR SunSystems, Oracle, Microsoft Dynamics czy Comarch Optima – tym samym gwarantując wszechstronne wsparcie dla różnych systemów oraz łatwą integrację.
Możesz obsługiwać wiele podmiotów w różnych systemach za pomocą jednego rozwiązania (komunikując się z KSeF). Zmiana systemu ERP nie wymaga ponownego wdrażania komunikacji z KSeF; wystarczy dostosować źródła w naszej aplikacji. Procesy KSeF będą nadal obsługiwane przez nasz zespół, bez konieczności nauki nowych sposobów obsługi czy szkoleń.
Jesteśmy elastyczni i gotowi dostarczyć dedykowane integracje na zamówienie, tworząc spersonalizowane rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza aplikacja umożliwia komunikację za pomocą API, co zwiększa samodzielność obsługi i skraca czas implementacji.
Czym jest Krajowy System e-Faktur? W jakim celu został stworzony KSeF? Kto i od kiedy może z niego korzystać? Czym jest faktura ustrukturyzowana? Poznaj odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących Krajowego Systemu e-Faktur.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to internetowa platforma stworzona w celu umożliwienia elektronicznego wystawiania, przesyłania, odbierania i przechowywania faktur. Jest to narzędzie informatyczne, które służy do usprawnienia procesu obiegu faktur w formie elektronicznej pomiędzy dostawcami i odbiorcami usług lub towarów.
KSeF to system, z którego od 01 stycznia 2022 r. mogą korzystać (a już wkrótce zostaną do tego zobligowani):
Chociaż nadrzędnym celem stworzenia platformy teleinformatycznej KSeF było wystawianie oraz udostępnianie faktur ustrukturyzowanych, to w praktyce system umożliwia także:
Faktury ustrukturyzowane wystawiane za pomocą KSeF, to rodzaj faktur elektronicznych, które zawierają wskazane w przepisach dane. Przepisy normujące funkcjonowanie faktur ustrukturyzowanych obejmują ich formę oraz format elektroniczny (xml – zgodny ze strukturą logiczną e-Faktury FA(1) opublikowaną w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (CRWDE) na platformie ePUAP). Pozwala on na odczytanie faktury ustrukturyzowanej oraz przetwarzanie zawartych na niej danych. Każda faktura ustrukturyzowana wyposażona jest w numer identyfikujący ją w systemie KSeF.
Każda faktura ustrukturyzowana musi spełniać ogólne warunki określające faktury wymienione przez ustawodawcę w art. 106e ustawy o VAT (Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług). Obligatoryjne elementy zawarte na każdej fakturze ustrukturyzowanej to m.in.:
Faktury ustrukturyzowane mogą być przygotowywane przy użyciu narzędzi udostępnionych przez Ministerstwo Finansów (Aplikacja mobilna KSeF MF będzie dostępna w I kwartale 2024 r.) bądź za pomocą odpowiednich programów finansowo-księgowych. Godnym polecenia narzędziem, stworzonym z myślą o platformie KSeF jest program Hogart eFaktury. Narzędzie umożliwia precyzyjną obsługę dowolnych procesów wymiany danych, w tym m.in. łączenie i kodowanie danych, kontrolę procesu wymiany danych między systemami ERP, a KSeF, weryfikację oraz – w razie potrzeby – edycję danych (wykrywając ewentualne błędy lub niezgodności), archiwizację procesu pobierania, edycji i wysyłki danych, pobieranie i archiwizowanie potwierdzenia odbioru przez portal KSeF.
Z racji na fakt, iż zagraniczne przedsiębiorstwa nie są zobligowane do użytkowania platformy KSeF, polskie firmy muszą samodzielnie dostarczyć takim klientom/kontrahentom fakturę. Taką możliwość daje program Hogart eFaktury. Po wystawieniu oraz opatrzeniu faktury numerem identyfikującym ją w systemie KSeF, narzędzie dystrybuuje fakturę do wskazanych partnerów zagranicznych. Dzięki Hogart eFaktury dostarczenie dokumentu sprzedaży zagranicznym przedsiębiorstwom będzie wymagać jedynie kilku kliknięć!
Za dzień wystawienia faktury uznaje się datę jej przesłania do Krajowego Systemu e-Faktur (fakt ten zostaje odnotowany w Urzędowym Potwierdzeniu Odbioru tzw. UPO). Z kolei dniem, w którym faktura zostaje uznana za otrzymaną jest dzień przydzielenia takowej numeru identyfikującego ją w systemie KSeF.
Hogart eFaktury to nowoczesne, proste w obsłudze narzędzie umożliwiające integrację dowolnego systemu ERP z Krajowym Systemem e-Faktur (czyli KSeF). Rozwiązanie pozwala na pobieranie danych z różnorodnych źródeł oraz przetwarzanie ich, przy zachowaniu pełnej kontroli oraz weryfikacji poprawności każdego kroku (począwszy od zebrania danych, poprzez ich weryfikację, podpis, aż po bezpieczną wysyłkę na portal KSeF Ministerstwa Finansów). Hogart eFaktury posiada wbudowany szereg funkcjonalności takich jak: podgląd danych, eksport do MS Excel, podsumowania, archiwum wysyłek itp. Każda wysyłka danych na platformę KSeF zwieńczona zostaje pobraniem statusu wysyłki i potwierdzeniem odbioru (UPO). Wszystkie etapy przygotowania są rejestrowane, a platforma zapewnia pełną archiwizację danych i historię zmian, co pozwala na kompleksowe śledzenie całego procesu.
Naturalnie! Program eFaktury gwarantuje pełną przejrzystość i kompleksową obsługę całego procesu, w tym oczywiście pobranie i zarchiwizowanie potwierdzenia odbioru danych przez portal KSeF Ministerstwa Finansów. Wszystkie odebrane UPO trafiają natomiast do archiwum.
Poza płynnym procesem przesyłania danych ze wszystkich programów finansowo-księgowych, Hogart eFaktury zapewnia odpowiednie kodowanie i mapowanie danych (dzięki czemu możliwe jest uniknięcie problemów związanych z różnymi formatami danych w systemach ERP i KSeF), monitorowanie i kontrolę całego procesu wysyłki, możliwość edycji danych, ich weryfikację danych (wykrywając ewentualne błędy lub niezgodności), archiwizację wszystkich etapów przeprowadzanych procesów w bazie danych, pobranie i zarchiwizowanie potwierdzenia odbioru danych przez portal KSeF Ministerstwa Finansów.
Program Hogart eFaktury automatycznie przekazuje faktury na platformę KSeF, a zatem natychmiast po ich przesłaniu przez użytkownika. Takie działanie stanowi gwarancję uniknięcia jakichkolwiek opóźnień i zapewnia większą płynność i przejrzystość przesyłanych informacji.
W ramach projektu wdrożeniowego firma Hogart oferuje kilka scenariuszy wsparcia we wdrożeniu, w tym pełne wdrożenie wraz z przygotowaniem źródeł (przy udziale specjalistów od Oracle, SAP, MFG-PRO, Insert, Infor SunSystems etc.), analizę danych, wspólne dopracowanie źródeł danych lub też ustalenie struktur, które klient przygotuje samodzielnie. Warto dodać, że Hogart zapewnia także pełne wsparcie powdrożeniowe.
Wdrożenie obowiązku użytkowania Krajowego Systemu e-Faktur (tzw. KSeF) to bez wątpienia jedna z najistotniejszych zmian prawnych zapowiadanych na rok 2024. Obecnie system KSeF ma charakter dobrowolny. Funkcjonuje zatem na równi z dotychczasowymi formami fakturowania (postacią elektroniczną i papierową).
2 sierpnia 2021 r. Polska złożyła do Komisji Europejskiej wniosek o derogację na podstawie art. 395 dyrektywy Rady 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej, którego celem było uzyskanie upoważnienia do wprowadzenia i stosowania, w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2026 roku, obligatoryjnego fakturowania elektronicznego.
17 czerwca 2022 roku, na mocy wydanej decyzji wykonawczej Rady (UE) 2022/1003 z dnia 17 czerwca 2022 r. upoważniającej Rzeczpospolitą Polską do stosowania szczególnego środka stanowiącego odstępstwo od art. 218 i 232 dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. Urz. UE L 168, 27.6.2022, s. 81-83), Polska uzyskała zgodę na wdrożenie obowiązku fakturowania elektronicznego od 1 stycznia 2024 roku. MF podjęło jednak decyzję o zmianie terminu wejścia w życie opisywanego rozwiązania z 1 stycznia na 1 lipca 2024 r. oraz 1 stycznia 2025 r. (dla podatników zwolnionych podmiotowo z VAT).
Dobrowolne wystawianie faktur ustrukturyzowanych w ramach Krajowego Systemu e-Faktur związane jest ze sporą ilością korzyści po stronie przedsiębiorców. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie MF, wśród dostępnych benefitów znajdują się m.in.:
Możliwość ubiegania się o otrzymanie szybszego zwrotu podatku wymaga spełnienia następujących przesłanek:
Wszystkie z wymienionych powyżej przesłane muszą zostać spełnione łącznie. Podatnik nie musi ich wykazywać, gdyż będą one podlegać weryfikacji w oparciu o dane posiadane przez organ podatkowy.
System faktur ustrukturyzowanych w rozumieniu ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 1666) i system faktur ustrukturyzowanych wystawianych w ramach KSeF w wersji fakultatywnej będą systemami funkcjonującymi odrębnie.
Dlaczego warto wybrać nasze programy?
Dla firm różnej wielkości, działających w każdej branży
Zapewniamy pełne wsparcie powdrożeniowe
Bez ingerencji w ERP i bazę danych - ważne przy aktualizacji
Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie rozpoczęcie pracy
Możliwość rozbudowy aplikacji w miarę rozwoju potrzeb
Łatwa integracja z systemami informatycznymi w firmie
Hogart Sp. z o. o., 01-042 Warszawa, ul. Okopowa 58/72. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. KRS 0000022120, REGON 012609306, NIP 527-02-02-093. Kapitał Zakładowy 2 434 000,00 zł.
Copyright © Hogart sp. z o.o.
Używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Robimy to, aby poprawić jakość przeglądania i wyświetlać (nie)spersonalizowane reklamy. Wyrażenie zgody na te technologie umożliwi nam przetwarzanie danych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.