fbpx
Szukaj
Close this search box.

Wspólnie z kancelarią DZP zapraszamy na bezpłatny webinar:

Podatek cukrowy – jak obliczać i raportować? Wyzwania i wątpliwości

Odtwórz wideo

21 stycznia godz. 10:00 – 11:30 

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym webinarze „Podatek” cukrowy – jak obliczać i raportować? Wyzwania i wątpliwości, organizowanego wspólnie przez DZP i Hogart Business Applications, podczas którego postaramy się przedstawić kluczowe problemy i omówić możliwe rozwiązania – nie tylko pod kątem prawnym, ale też techniczno-informatycznym.

Program webinaru

Część prawna | dr Anna Hlebicka-Józefowicz, adw. Jowita Prokop, r. pr. Jan Czerwiński:

  1. wprowadzenie – nowe obowiązki związane z opłatą cukrową: kogo obejmą i w jakim zakresie?
  2. jak naliczać opłatę? wątpliwości praktyczne, ryzyka i możliwe rozwiązania interpretacyjne
  3. nowe obowiązki sprawozdawcze – zakres i tryb przekazywania informacji o opłacie

Część techniczno-informatyczna | Jędrzej Jażdżyk

  1. jakie nowe kodyfikacje są potrzebne w systemie ERP?
  2. co należy raportować? jakie dane?
  3. aplikacja Hogart Podatek cukrowy – prezentacja procesu:
   • pobierania danych,
   • mapowania/kodyfikowania,
   • walidacji,
   • podglądu,
   • edycji,
   • podpisu i wysyłki,
   • UPO i archiwizacji

Zobacz program do rozliczania podatku cukrowego: Hogart Podatek Cukrowy.

   Chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez nas spotkaniami i webinarami? Zapisz się na nasz newsletter!

    O organizatorach: 

    DZP, czyli  Domański Zakrzewski Palinka sp. k., to największa polska kancelaria prawnicza. Od 1993 roku eksperci DZP doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki.

    Hogart to na producent oprogramowania spełniającego polskie wymagania prawne, modułów dla SAP, IFS, ORACLE, INFOR – dowolnego systemu ERP. Także partner Infor, IBM, Uipath, jak i dostawca rozwiązań w zakresie raportowania i systemów BI takich jak Tableau, Qlik, czy Microsoft Power Bi.

    Prelegenci

    Jędrzej Jażdżyk
    Hogart - Dyrektor Zarządzający

    Doświadczony menadżer przez wiele lat kierownik projektów, wdrożeniowiec systemów ERP, BI, workflow w szerokim spektrum branż w kraju i za granicą.
    Email:
    jedrzejj@hogart.com.pl

    dr adw. Anna Hlebicka-Józefowicz
    DZP

    Doktor nauk prawnych, lider Zespołu Doradztwa Regulacyjnego Kancelarii DZP. Specjalista z zakresu legislacji, prawa konstytucyjnego i prawa Unii Europejskiej. Doradza klientom w sprawach związanych z procesem stanowienia prawa, oceną wpływu nowych regulacji na biznes i jakością legislacji. Reprezentuje interesy przedsiębiorców w procesie legislacyjnym. Koordynuje proces bieżącego monitorowania zmian prawnych, które mogą mieć wpływ na interesy przedsiębiorców i wybrane sektory gospodarki. Opiniuje projekty nowych przepisów pod kątem proporcjonalności nakładanych obciążeń regulacyjnych, ich zgodności z Konstytucją RP i prawem Unii Europejskiej oraz poprawności legislacyjnej. 
    Email:
    Anna.Hlebicka-Jozefowicz@dzp.pl 

    r. pr. Jan Czerwiński
    DZP

    Senior Tax Manager w DZP. Ekspert z zakresu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań spornych.
    Email:
    jan.czerwinski@dzp.pl

    adw. Jowita Prokop
    DZP

    Główny specjalista Zespołu Prawa Żywnościowego Kancelarii DZP. Adwokat specjalizujący się w obsłudze przedsiębiorstw z branży spożywczej, kosmetycznej, paszowej i pokrewnych. Doradza klientom w sprawach regulacyjnych związanych z postępowaniami przed organami nadzoru, obrotem międzynarodowym towarami, doradza w toku transakcji oraz bieżącej działalności przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w organach nadzoru nad żywnością, działała w grupie roboczej ds. oszustw żywnościowych przy Komisji Europejskiej, brała udział w procesach legislacyjnych na poziomie krajowym oraz europejskim.
    Email:
    Jowita.Prokop@dzp.pl